Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego za zabójstwo

Data publikacji 16.04.2014

Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali poszukiwanego za zabójstwo mężczyznę. Szczecinianin ukrywał się od około roku, ma do odbycia jeszcze siedem lat pozbawienia wolności.

25-letni mężczyzna przed wszczęciem poszukiwań przebywał trzy lata w izolacji jednak po skazaniu na kilka lat pozbawienia wolności odwołał się od wyroku sądu i oczekując na decyzję sadu wyższej instancji opuścił areszt śledczy.

Po ponownym orzeczeniu o skazaniu na 10 lat pozbawienia wolności nie stawiał się na wezwania odbycia kary i zaczął ukrywać się przed organami ścigania. Na początku marca 2014 r. Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał za mężczyzną list gończy, a kilka dni temu sprawa została przekazana do Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie.

Szczecińscy policjanci współpracując z Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Służby Kryminalnej KGP przedwczoraj zatrzymali mężczyznę w centrum Szczecina. Zatrzymany był spokojny i nie stawiał oporu. 25-latek poszukiwany był po skazaniu za zabójstwo, które miało miejsce 2008 roku w Szczecinie. W trakcie bójki ranił nożem w klatkę piersiową młodego mężczyznę, który zginął w wyniku odniesionych ran.

Zatrzymany w związku ze sprawą przebywał w izolacji trzy lata, po skazaniu go na dziesięć lat pozbawienia wolności ma do odbycia jeszcze siedem lat kary.

(KWP w Szczecinie / mj)

Powrót na górę strony