Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli kolejni członkowie grupy przestępczej

Data publikacji 17.04.2014

Krakowscy policjanci zatrzymali kolejnych członków grupy przestępczej wyłudzającej kredyty bankowe na podstawie sfałszowanych dokumentów o zatrudnieniu. Straty banku poniesione z tytułu wyłudzeń sięgają 2 mln złotych. W ciągu dwóch dni do tej sprawy zatrzymano kolejnych 5 osób. W śledztwie do tej pory zatrzymano już kilkanaście osób, m.in. szefową grupy, księgową jednej z krakowskich firm, która wystawiała „lewe” zaświadczenia o pracy a także pośredników i „słupów”.

15 i 16 kwietnia, krakowscy  policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kolejnych 5 osób, związanych z procederem wyłudzeń kredytów z krakowskich banków na podrobione zaświadczenia o zatrudnieniu. W śledztwie prowadzonym od ubiegłego roku do tej pory zatrzymano już kilkanaście osób, m.in. szefową grupy, księgową jednej z krakowskich firm, która wystawiała „lewe” zaświadczenia o pracy a także pośredników i „słupów”. 

Cały proceder miał początek jeszcze w ubiegłym roku, kiedy to obie kobiety rozpoczęły organizowanie przestępczej siatki. Poprzez pośredników wyszukiwano osoby bezrobotne, które były zainteresowane  zarobieniem kilku tysięcy złotych. Osoba taka miała wystawiane fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu w dużej krakowskiej firmie, którego księgową była jedna z kobiet. Następnie człowiek ten starał się w banku o kredyt w wysokości ok. 100 tys. złotych. Policjanci ustalili, że  doszło do ok. 20 wyłudzeń na różne osoby. Straty banku poniesione z tytułu wyłudzeń sięgają 2 mln złotych.

Już w listopadzie ubr. rozpoczęły się pierwsze zatrzymania. W ostatnich  dniach zatrzymano kolejnych 5 osób, które wzięły kredyty na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o pracy. Sprawa jest rozwojowa, przewidywane są kolejne zatrzymania.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony