Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siłacz w mundurze stanął na podium

Data publikacji 21.04.2014

Myszkowski policjant, st. post. Dariusz Muszczak, stanął na najwyższym podium podczas XIV armwrestlingowych mistrzostw Polski w Skierniewicach. W kategorii do 100 kg na lewą rękę okazał się bezkonkurencyjny. Sukces osiągnięty na zawodach zaowocował powołaniem go do kadry narodowej na mistrzostwa Europy, które odbędą się już w maju w Baku w Azerbejdżanie.

W kwietniu w Skierniewicach odbyły się XIV Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników z całego kraju. Wśród nich znalazł się też policjant z Myszkowa – st. post. Dariusz Muszczak. Po raz kolejny udowodnił, że w swojej kategorii wagowej do 100 kg na lewą rękę jest bezkonkurencyjny.

Rewelacyjny występ zakwalifikował go do kadry narodowej na mistrzostwa Europy w armwrestlingu, które odbędą się w maju w Baku w Azerbejdżanie.

Starszy posterunkowy na co dzień jest funkcjonariuszem ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Znakomicie jednak łączy służbę w Policji ze swoją pasją i zamiłowaniem do sportu, w którym odnosi wiele sukcesów. Realizuje się też jako społecznik. Uczestniczył w ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”, gdzie wspólnie z innymi wolontariuszami niósł pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony