Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany zatrzymany po pościgu

Data publikacji 22.04.2014

Policjanci zatrzymali w minioną sobotę 34-letniego gdańszczanina, który nie zatrzymał się do kontroli - pędził autem ulicami Sopotu i Gdańska. Podczas ucieczki złamał szereg przepisów, stwarzał też realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. 34-latek, za którym wymiar sprawiedliwości wydał dwa listy gończe został skazany na dwa lata pozbawienia wolności za oszustwa internetowe.

W minioną sobotę policjanci z drogówki pełniący służbę przy Al. Niepodległości prowadzili kontrole trzeźwości. O godzinie 10. 35 zatrzymali do kontroli kierowcę daewoo. Kierowca zjechał w wyznaczone przez policjanta miejsce, ale gdy ten podchodził do auta, kierowca z piskiem opon odjechał z miejsca kontroli. Policjanci ruszyli za kierowcą w pościg. Kierowca uciekał w kierunku Gdańska. Mężczyzna na odcinku około 3 kilometrów złamał szereg przepisów ruchu drogowego, przejeżdżał skrzyżowania na czerwonym świetle, nie ustępował pierwszeństwa pieszym, którzy znajdowali się na przejściu. Swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu powodując m. in. kolizję z kierowcą renault, który oczekiwał na zmianę świateł na Al. Grunwaldzkiej.

Kierowca próbował uciekać pieszo, ale policjanci skutecznie mu to uniemożliwili. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Podczas legitymowania zatrzymany próbował policjantów wprowadzić w błąd co do swojej tożsamości podając dane brata. Mundurowi jednak bardzo szybko ustalili kim jest 34-latek i dlaczego uciekał. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi za kilkadziesiąt oszustw internetowych, a sąd skazał go za te przestępstwa na dwa lata pozbawienia wolności.

Poszukiwany kierowca dzisiaj zostanie przewieziony przez policjantów do aresztu gdzie będzie odbywał karę 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 34-latek odpowie również za wszystkie popełnione podczas ucieczki wykroczenia drogowe.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony