Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 22.04.2014

Policjanci z Sopotu zatrzymali 76-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa żony. Sprawca 18 kwietnia zaatakował kobietę podczas snu i próbował pozbawić ją życia. Sopocianin usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

18 kwietnia około godziny 7 rano policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań, gdzie miało dojść do ugodzenia nożem kobiety. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 76-letni mężczyzna ugodził swoją żonę nożem, kiedy ta spała. Policjanci zatrzymali agresywnego 76-latka, a do pokrzywdzonej kobiety wezwali karetkę pogotowia. Zatrzymany mężczyzna w chwili zdarzenia był pijany, policyjny alkomat pokazał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Do mieszkania pokrzywdzonej kobiety oficer dyżurny skierował policjantów śledczych oraz technika kryminalistyki, którzy zabezpieczyli dowody przestępstwa i przesłuchali osoby będące w mieszkaniu. Wszystkie czynności policjanci prowadzili pod nadzorem prokuratora.

W minioną sobotę policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Sopocie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Sopocie.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony