Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

118 zarzutów dla złodzieja paliwa

Data publikacji 23.04.2014

Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o kradzieże paliwa ze stacji benzynowych. Mężczyzna odpowie nie za wykroczenia, jak był przekonany, ale za przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od jakiegoś czasu do komisariatów Policji w Małopolsce napływały zgłoszenia o kradzieżach paliwa na stacjach benzynowych – sprawca podjeżdżał samochodem pod dystrybutor paliwowy, tankował i odjeżdżał bez płacenia. Zwykle były to kwoty tzw. wykroczeniowe.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy przeanalizowali skrupulatnie wszystkie zgłoszenia, zabezpieczyli monitoring i porównali działanie sprawcy w każdym ze zgłoszonych przypadków.  Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na potraktowanie sprawy łącznie i zakwalifikowanie czynów jako przestępstwa (czyny popełniono w krótkich odstępach czasowych, miały charakter zaplanowany). Prokurator nadzorujący postępowanie wydał na tej podstawie nakaz zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o kradzieże. To 27-letni mieszkaniec Krakowa – został rozliczony z dokonania przynajmniej 118 takich kradzieży paliwa, usłyszał już zarzuty.

Zarzuty mogą zostać rozszerzone – z napływających wciąż informacji z komisariatów, także spoza Małopolski wnioskować można, że czynów takich może być znacznie więcej, a wysokość szkód powstałych wskutek kradzieży może sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sprawcy może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mj)

Film 118 zarzutów dla złodzieja paliwa

Opis filmu: kradzieże paliwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 118 zarzutów dla złodzieja paliwa (format flv - rozmiar 1012.43 KB)

Powrót na górę strony