Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli linie telekomunikacyjne - zostali zatrzymani

Data publikacji 23.04.2014

Wspólne działania policjantów ze Zduńskiej Woli i Poddębic doprowadziły do zatrzymania samochodu, którym uciekali złodzieje przewodów telekomunikacyjnych. Do kradzieży doszło w miejscowości Tarnówka w gminie Szadek. W wyniku dalszych ustaleń śledczych wpadły trzy kolejne osoby, podejrzane o kradzież kabli telekomunikacyjnych nie tylko na terenie województwa łódzkiego.

17 kwietnia 2014 roku, około godziny 2.30 w nocy, dyżurny policji otrzymał informację od pracownika Stacji Monitorowania Alarmów w Krakowie o nieprawidłowościach linii napowietrznej w miejscowości Tarnówka w gminie Szadek. Na miejsce zostały wysłane patrole policji ruchu drogowego i prewencji. Podczas kontroli rejonu kradzieży mundurowi zauważyli fiata punto poruszającego się w kierunku powiatu poddębickiego. Prawdopodobnie uciekali nim sprawcy kradzieży. Złodzieje na miejscu kradzieży porzucili 300 metrów przewodów odciętych ze słupów. Policjanci wystawili posterunku blokadowe na drogach powiatu poddębickiego.

Podczas akcji pościgowej w miejscowości Pudłów w gminie Poddębice miejscowi funkcjonariusze zauważyli poszukiwane auto. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wjechał w teren leśny i uciekł pieszo porzucając pojazd. W samochodzie ujawniono drabinę i nożyce do cięcia drutu. Śledczy zabezpieczyli ślady, które doprowadziły do ustalenia sprawców. Trop skierował ich na teren powiatu kolskiego. Tam właśnie już następnego dnia zatrzymano trzech mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu kolskiego w wieku 27, 29,31 lat. Funkcjonariusze zduńskowolskiej komendy przedstawili im zarzuty 11 usiłowań i kradzieży elementów sieci telekomunikacyjnej, których dokonali w okresie od marca 2012 roku do kwietnia 2014 r. na ternie miejscowości Tarnówka, Dziadkowice, Rzepiszew w gminie Szadek.

Łupem sprawców padło prawie 1500 metrów linii telekomunikacyjnej wartości ponad 50 tysięcy złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że swoją przestępczą działalność podejrzani prowadzili również na terenie powiatu kolskiego.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(KWP w Łodzi / mj)

Powrót na górę strony