Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania od Podsekretarza Stanu dla chorzowskich policjantów

Data publikacji 23.04.2014

Podsekretarz Stanu Grzegorz Karpiński w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, złożył na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie insp. Dariusza Brandysa podziękowania dla chorzowskich policjantów i pracowników cywilnych za zaangażowanie i pracę na rzecz bezpieczeństwa w mieście. Osiągnięte wyniki potwierdzają, że komenda z Chorzowa jest jedną z najlepszych w województwie śląskim.

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się Narada Służbowa Kadry Kierowniczej Policji, w której udział wzięli między innymi komendanci miejscy, rejonowi i powiatowi. Podczas spotkania Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Grzegorz Karpiński wyróżnił 17 komendantów, których jednostki osiągnęły najlepsze wyniki w kraju, przyczyniając się tym samym do poprawy bezpieczeństwa i podniesienia wskaźników zaufania do Policji. Wśród nich znalazł się szef chorzowskiego garnizonu, który na swoje ręce przyjął słowa podziękowania dla policjantów i pracowników komendy za ich zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę na rzecz społeczeństwa.

W ubiegłym roku nastąpił znaczny spadek zagrożenia przestępczością w większości kategorii przestępstw, w porównaniu do roku poprzedniego. Chorzów należy obecnie do jednych z najbezpieczniejszych miast w województwie śląskim. Wydziały kryminalne komendy i podległych komisariatów oraz wydział do walki z przestępczością gospodarczą uzyskały najlepsze wyniki w województwie w zakresie mierników i obszarów monitorowanych przez Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Wydziały Prewencji i Ruchu Drogowego znalazły się w gronie pięciu najlepszych jednostek województwa śląskiego w zakresie efektywności służby prewencyjnej za 2013 rok, uzyskując pozytywną ocenę efektów w 13 z 15 monitorowanych obszarów.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony