Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 3 tony nielegalnego tytoniu nie trafią na rynek

Data publikacji 24.04.2014

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej w Poznaniu zlikwidowali w dwóch podpoznańskich miejscowościach magazyny pełne nielegalnego tytoniu. Łącznie zabezpieczyli ponad 3 tony nielegalnego tytoniu. W związku z tymi sprawami zatrzymano 2 osoby, którym grozi kara do 3 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Poznaniu zatrzymali 2 osoby zamieszane w proceder nielegalnego obrotu tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Pierwszy zatrzymany mężczyzna to 30-letni mieszkaniec Konina, drugi to mieszkaniec Kościana w wieku 38 lat.

Funkcjonariusze CBŚ i Izby Celnej w pierwszej połowie kwietnia br. przeszukali magazyny i samochód osobowy w dwóch podpoznańskich miejscowościach. W wyniku tych przeszukań funkcjonariusze ujawnili blisko 3 tony suszu tytoniowego oraz tytoń do palenia bez oznaczeń i bez znaków skarbowych akcyzy w łącznej ilości 121 kg. Ponadto w jednym z trzech magazynów zabezpieczyli 3 maszyny do cięcia liści tytoniu.

Z wyliczeń Izby Celnej wynika, że uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy i podatku VAT wynoszą ponad 2 mln zł.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty z ustawy karno-skarbowej, za co grozi kara do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)
 

Powrót na górę strony