Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za napad na stację benzynową

Data publikacji 24.04.2014

Dzięki wytężonej pracy aleksandrowscy kryminalni zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad na stację benzynową. Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn, kobieta natomiast została objęta policyjnym dozorem. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło 23 grudnia ubiegłego roku. Wtedy na stację benzynową w miejscowości Przybranowo, pow. aleksandrowski wszedł zamaskowany mężczyzna, który sterroryzował pracowników gazem i zażądał wydania pieniędzy. Jego łupem padło 18 tysięcy złotych. Poinformowani o napadzie policjanci dzień później znaleźli porzuconą w polu kominiarkę, której użył napastnik.

Dzięki wytężonej pracy aleksandrowskich kryminalnych i pozyskanym informacjom udało się wytypować do sprawy dwóch mężczyzn oraz kobietę. Jak ustalili policjanci, grupą kierował 37-letni mieszkaniec Chełmna. Mężczyzna został zatrzymany 16 kwietnia. Tego samego dnia prokurator przedstawił mu zarzut kierowania napadem rabunkowym oraz jego zlecenie. Wraz z nim do policyjnego aresztu trafiła 21-letnia kobieta. Kryminalni ustalili, że mieszkanka powiatu również pomagała w przygotowaniu rozboju. Trzy dni później (19.04.14) los pary podzielił 20-latek, który wszedł zamaskowany na stację i zabrał pieniądze.

Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn. Wobec kobiety zastosowano poręczenie majątkowe. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony