Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o pobicie czekają na decyzję sądu

Data publikacji 24.04.2014

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o pobicie kilkuosobowej grupy mieszkańców Chełmna. Śledczy ustalili, że napastnicy dobrze znali swoje ofiary i wiedzieli kogo biją używając metalowych pałek. Dziś sąd zadecyduje o ich dalszym losie.

Nocą w miniony poniedziałek (21.04.14) około 2.00 dyżurny komendy w Chełmnie otrzymał informację, że na ulicy Polnej została zaatakowana kilkuosobowa grupa młodych mieszkańców miasta. Mundurowi, którzy pojechali na miejsce ustalili, że dwaj mężczyźni i kobieta zostali pobici metalowymi pałkami przez dwóch napastników. Gdy pokrzywdzeni zaczęli się bronić sprawcy uciekli. Z relacji świadków wynikało, że atak  skupił się głównie na jednym z mężczyzn, który z obrażeniami trafił do szpitala. Dwie pozostałe osoby po udzieleniu pomocy lekarskiej zostały zwolnione do domu.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że napastnicy dobrze znali swoje ofiary i dokładnie wiedzieli kogo biją. Mundurowi podejrzewają ponadto, że takie zachowanie sprawców nie było jedyne tej nocy i mogli oni dokonać podobnego przestępstwa na innych osobach.

Do wyjaśnienia sprawy śledczy zatrzymali dwie osoby. 19-letni mieszkaniec Chełmna trafił do policyjnego aresztu kilka godzin po napadzie. Jego 23-letni kolega następnego dnia. Obaj usłyszeli już zarzuty pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy złożyli wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Jeszcze dziś zapadnie decyzja o ich dalszym losie.
 
W tej sprawie nadal prowadzone jest postępowanie, które pozwoli wyjaśnić między innymi przyczyny i okoliczności tego przestępstwa oraz ostateczną liczbę pokrzywdzonych.

Kodeks karny dla osoby, która biorąc udział w bójce lub pobiciu człowieka, używa broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu, przewiduje karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony