Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził kredyty na ponad 150 tys. złotych

Data publikacji 24.04.2014

Policjanci z Poznania 22 kwietnia zatrzymali 36-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego, podejrzanego o wyłudzenie ponad 150 tys. złotych. Mężczyzna podrabiał wnioski kredytowe. Pieniądze z pożyczek trafiały na specjalnie założone konto. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Poznaniu zatrzymali 22 kwietnia br. 36-letniego mieszkańca powiatu poznańskiego. Mężczyzna jest podejrzany o to, że wykorzystując swoje miejsce pracy fałszował dokumentację kredytową. Następnie na jej podstawie złożył ponad 40 podrobionych wniosków kredytowych w różnych instytucjach finansowych. Łączna kwota kredytów opiewała na ponad 150 tys. złotych.

Podejrzany wyszukiwał dla potencjalnych klientów najkorzystniejsze oferty kredytowe. Niezależnie od tego czy osoby decydowały się na pożyczkę, czy też nie, oszust wykorzystując pozyskane dane osobowe sam występował o kredyty. Podszywał się przy tym pod inne osoby. Założył specjalny rachunek bankowy, na który trafiały później pieniądze. Cała procedura odbywała się mailowo. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczono laptopa, który służył do prowadzenia nielegalnej działalności.

36-latek nie był wcześniej karany. Przyznał się do winy. Usłyszał zarzut podrobienia dokumentów i oszustwa za co grozi nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony