Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia dowódczo - sztabowe "STRZYŻÓW 2014"

Wczoraj w Zespole Pałacowo-Parkowym w Wiśniowej w powiecie strzyżowskim miał miejsce zamach terrorystyczny na budynek hotelu, w którym zostali umieszczeni uchodźcy z jednego z krajów objętego działaniami wojennymi. Taki był scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem "Strzyżów 2014" przygotowanych przez starostwo powiatowe, zespół opieki doraźnej oraz strzyżowskich policjantów i strażaków.

W ćwiczeniach wzięli udział m.in. przedstawiciele powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Zespołu Pomocy Doraźnej ZOZ w Strzyżowie, a także uczniowie VI klasy ze Szkoły Podstawowej w Wiśniowej, którzy wcielili się w rolę pozorantów.

Ćwiczenia rozpoczęły się około godz. 11. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie przyjął od nieznanej osoby telefoniczne zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku hotelowym, w którym zostali umieszczeni uchodźcy z jednego z krajów objętego działaniami wojennymi.

Uruchomione zostały procedury przewidywane w sytuacji zamachu terrorystycznego.

Zadaniem policjantów było: dokonanie oceny sytuacji i zagrożenia, wykorzystanie możliwych w pierwszym rzucie sił i środków oraz wsparcie innych służb ratowniczych i podmiotów pozapolicyjnych, dokonanie przeszukania budynku i rozpoznanie stanu zagrożenia, wyznaczenie i izolacja rejonu zagrożonego wybuchem, ewakuacja osób z budynku zagrożonego wybuchem, udzielenia pomocy rannym, ochrona mienia pozostawionego przez ewakuowanych oraz informowanie społeczeństwa o zagrożeniu.

Przeprowadzone ćwiczenia wszystkich uczestniczących w działaniach służb potwierdziły ich profesjonalizm i zaangażowanie.

(KWP w Rzeszowie / pt)

 

Powrót na górę strony