Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowi dilerzy w rękach Policji

Data publikacji 24.04.2014

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o rozprowadzanie środków odurzających. Nielegalne specyfiki można było nabyć w sklepie z zapachami do odświeżania powietrza. Funkcjonariusze zatrzymali również czterech mężczyzn, którzy posiadali środki psychoaktywne, a kupili je w piotrkowskim sklepie.

Piotrkowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową pracę nad sprawą rozpoczęli natychmiast po uzyskaniu pierwszych informacji o tym, że w jednym ze sklepów w centrum Piotrkowa Trybunalskiego sprzedawane są środki psychoaktywne. Początkowo funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku 19, 21 i 34 lat bezpośrednio po ich wizycie w podejrzanym sklepie. Wszyscy posiadali przy sobie środki i substancje, które nabyli w tym punkcie. Badania policyjnymi narkotesterami wykazały, że towar ten zawiera marihuanę i pochodne amfetaminy. Tego samego dnia tuż po 20.00 policjanci zatrzymali także 25-letnią kobietę i 24 – letniego mężczyznę, którzy handlowali nielegalnymi specyfikami. Podczas przeszukania zabezpieczyli łącznie kilkadziesiąt opakowań zawierających marihuanę i pochodne amfetaminy.

Zatrzymane środki zostaną poddane laboratoryjnym badaniom kryminalistycznym.

Za posiadanie środków narkotycznych zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za wprowadzanie do obrotu tego typu środków kara do 8 lat pozbawienia wolności, jeżeli zaś przedmiotem czynu jest znaczna ilość środków - kara do 12 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony