Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

58-latek podejrzany o zabójstwo żony

Data publikacji 24.04.2014

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 58-letniego Jerzego W. podejrzanego o zabójstwo żony. Mieszkaniec gminy Olsztynek miał zakopać ciało kobiety w przydomowym ogródku. Jak wyjaśnił podejrzany, motywem jego działania były nieporozumienia małżeńskie. Jerzy W. przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Sprawę zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn - Południe. Za popełnienie tego czynu kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 14.00 do Komisariatu Policji w Olsztynku zgłosił się mężczyzna, który poinformował o zaginięciu jego matki. Funkcjonariusze pojechali do miejscowości Mańki, gdzie mieszkała zaginiona 58-latka. W domu kobiety funkcjonariusze zastali jej męża  - 58-letniego Jerzego W. Mężczyzna stwierdził, że żona wyjechała w dniu 22 kwietnia br. w godzinach rannych do lekarza.

Funkcjonariusze sprawdzili mieszkanie małżeństwa. W jednym z pomieszczeń, na suficie policjanci dostrzegli ślady brunatnej substancji. W czasie dokładnego sprawdzania posesji, w ogródku około 15 m od domu policjanci zauważyli świeżo rozkopaną ziemię. Funkcjonariusze powiadomili prokuratora z Prokuratury Rejonowej Olsztyn - Południe, który przyjechał na miejsce zdarzenia i nadzorował dalsze czynności procesowe. Na terenie posesji pracowali także technik kryminalistyki, lekarz medycyny sądowej oraz eksperci z laboratorium kryminalistycznego. Czynności podjęte na miejscu doprowadziły do znalezienia ciała kobiety.

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do zabójstwa żony. Jak sam wyjaśnił, motywem jego działania było nieporozumienie małżeńskie. Jerzy W. poinformował także policjantów, że do zabójstwa doszło 22 kwietnia. Wówczas za pomocą młotka ciesielskiego, zadał ofierze ciosy w głowę. W trakcie oględzin znaleziono i zabezpieczono szereg śladów kryminalistycznych. Na dzisiaj zaplanowana jest sekcja zwłok 58-latki.

Jerzy W. nie był w przeszłości karany. Mężczyzna został osadzony  w policyjnym areszcie. Dzisiaj podejrzany zostanie przesłuchany  przez prokuratora.  Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn - Południe.

Za zabójstwo kodeks karny przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony