Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził narkotyki o czarnorynkowej wartości 600 tys. złotych

Data publikacji 24.04.2014

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 38-latek, który przewoził samochodem narkotyki. Policjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli ponad 11 kg amfetaminy i blisko 10 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 600 tys. zł. Podejrzany usłyszał zarzuty przestępstw, za które grozi od 2 do 12 lat więzienia.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy i funkcjonariuszami toruńskiej „drogówki” zabezpieczyli ponad 20 kilogramów narkotyków. W piątek (18.04.14) wieczorem policjanci prowadzili wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej. Tuż przed 19:00, w miejscowości Ostaszewo w powiecie toruńskim, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Podczas sprawdzenia pojazdu okazało się, że kierowca przewozi kilkanaście worków, w których znajdowało się blisko 10 kilogramów marihuany i ponad 11 kilogramów amfetaminy. Przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdziły, że są to narkotyki o czarnorynkowej wartości 600 tys zł.

38-letni mieszkaniec Włocławka został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych podejrzany usłyszał zarzuty wprowadzania do obiegu i posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (19.04.14) policjanci doprowadzili 38-latka do sądu, który przychylił się do wniosku prokuratora i zadecydował o aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony