Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci doskonalą jazdę na motocyklach

Data publikacji 24.04.2014

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku doskonalą swoje umiejętności jazdy motocyklem. Mundurowi, którzy w sezonie letnim pełnią służby na jednośladach ćwiczyli szybkie przejazdy, slalomy i ósemki. Do dyspozycji mieli motocykle marki Honda, Kawasaki i Yamaha. Takie treningi z pewnością przydadzą się funkcjonariuszom podczas codziennej służby na drogach.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach to jeden z priorytetów pracy policjantów. Sezon motocyklowy już trwa - od początku kwietnia funkcjonariusze ruchu drogowego pełnią służbę na motocyklach. Dzisiaj od rana policjanci doskonalili techniki jazdy motocyklem. Na specjalnie przygotowanych torach mundurowi ćwiczyli przejazdy i slalomy do jazdy szybkiej oraz technicznej. Podczas codziennej służby policjanci na motocyklach patrolują najbardziej ruchliwe ulice miasta, a także drogi powiatu malborskiego.
 
Dzięki motocyklom mogą szybciej dojechać na miejsca zdarzeń drogowych oraz wjeżdżać w miejsca niedostępne dla radiowozów. Dzisiejsze zajęcia przeprowadził asp. Krzysztof Siemaszko z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony