Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozory po meczu żużlowym

Data publikacji 24.04.2014

Efektem pracy policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. było zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratury czterech osób podejrzanych o wdarcie się na teren odbywania meczu żużlowego. Mężczyźni nie tak szybko obejrzą kolejne zawody.

Szybkie i trafne ustalenia policjantów pozwoliły na zatrzymanie osób podejrzanych o złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w trakcie meczu żużlowego Stal Gorzów – Unia Leszno rozgrywanego 21 kwietnia. Świąteczna i rodzinna atmosfera panująca na stadionie została zakłócona przez kibiców drużyny gospodarzy. W trakcie jednej z przerw między biegami, 21- i 20-latek, przeskakując przez barierki wtargnęli na teren odbywania się zawodów, a następnie uszkodzili baner, zawieszony na ogrodzeniu sektora kibiców przyjezdnych. Dwóch kolejnych mężczyzn, 28- i 25-latek, utrudniali pracownikom ochrony ujęcie sprawców.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzut wtargnięcia na teren rozgrywania imprezy sportowej. Dodatkowo część z nich utrudniało swoją identyfikację poprzez poruszanie się po stadionie w kominiarkach.

Wobec mężczyzn zastosowano dozór, poręczenie majątkowe, a także zakaz uczestnictwa w meczach żużlowych, które odbywać się będą w Gorzowie Wlkp. Powyższe zakazy to zastosowane jedynie środki zapobiegawcze, a o końcowych karach przewidzianych przepisami ustawy zadecyduje sąd.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony