Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uprawa marihuany zlikwidowana

Data publikacji 25.04.2014

Ponad 40 zabezpieczonych roślin konopi indyjskich to efekt wspólnych działań policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej. Narkotyki należały do 37-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna uprawiał rośliny na terenie niezamieszkałej posesji w gminie Ruda Huta. Sadzonki konopi rosły w specjalnie przystosowanym pomieszczeniu. Mężczyzna zisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury.

Wczoraj w nocy policjanci z chełmskiej komendy, prowadząc wspólne działania z funkcjonariuszami straży granicznej, zatrzymali 37-letniego mieszkańca Chełma. Mężczyzna na terenie niezamieszkałej posesji w gminie Ruda Huta uprawiał konopie indyjskie.

Funkcjonariusze przeszukali teren tej posesji. Jak się okazało, kilka pomieszczeń znajdujących się w budynku mieszkalnym było przystosowanych do uprawy tych roślin. W jednym z nich mundurowi znaleźli 41 sadzonek konopi, które wcześniej zostały wyrwane z doniczek.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. W rozmowie z policjantami powiedział, że uprawiał je dla własnych potrzeb. Rośliny oraz akcesoria służące do ich uprawy zostały zabezpieczone.

37-latek dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

(KWP w Lublinie / mg)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.53 MB)

Powrót na górę strony