Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o handel narkotykami

Data publikacji 25.04.2014

Policjanci z Poznania i Szczecina zatrzymali kolejną osobę działającą w grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Jest to 36-letni mężczyzna - obywatel Holandii. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, zatrzymali 36-letniego obywatela Holandii. Jest on podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzaniu na polski rynek znacznych ilości narkotyków.

Do zatrzymania doszło 20 kwietnia br. na terenie woj. zachodniopomorskiego.  Policjanci wykorzystali fakt, że 36-latek przyjechał do Polski z okazji świąt wielkanocnych. W akcji udział brali również poznańscy antyterroryści. Śledczy razem z funkcjonariuszem Izby Celnej – przewodnikiem psa do wykrywania narkotyków, podczas realizacji przeszukali 2 mieszkania i samochód.

Cały przestępczy proceder polegał na tym, że podejrzany razem ze swoimi wspólnikami kupował narkotyki na terenie Holandii. Następnie przy pomocy zaufanego kierowcy tira przemycał środki odurzające na teren Polski. Na miejscu były one odpowiednio preparowane i wprowadzane do obrotu. Policjanci wstępnie szacują, że do sprzedaży trafiło ok. 13 kg marihuany i 72 kg rozdrobnionej amfetaminy. Rynkowa wartość tych środków to ponad 330 tys. złotych.

Podejrzany mieszkaniec Holandii trafił do aresztu. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia. Do tej pory zatrzymanych w związku z tą sprawą zostało blisko 30 osób. Przestępcza grupa swoją działalność prowadziła od początku 2013 roku. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.  

Zatrzymanie obywatela Holandii to kontynuacja sprawy, nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu, z czerwca ubiegłego roku. Wtedy to policjanci z Komendy Powiatowej w Pile zabezpieczyli ponad 36 kilogramów różnego rodzaju narkotyków oraz zatrzymali 4 osoby.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.03 MB)

Powrót na górę strony