Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono towar o wartości ponad 700 tys. złotych

Data publikacji 25.04.2014

Policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli na terenie nocnego bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej prawie 20 tys. par skarpet, ponad 600 szt. perfum i 500 paczek papierosów o wartości ponad 700 tys. złotych. Zabezpieczone rzeczy były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Jeśli właściciele usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich odpowie za przestępstwo karno-skarbowe.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na nocnym bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których zła jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka samochodów oraz magazyny. Znaleźli prawie 20 tysięcy par skarpet. Wygląd towaru wzbudził zastrzeżenia policjantów. Były wykonane z niskiej jakości materiału, posiadały skazy, wykończono je niedbale, miały znaki towarowe znanych, markowych firm.

Policjanci zabezpieczyli ponadto ponad 600 sztuk perfum i 500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na ponad 700 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn: 44-letniego obywatela Wietnamu, 42-letniego obywatela Turcji i 52-letniego Polaka. Niewykluczone, że usłyszą zarzuty z naruszenia artykułu 305 ustawy Prawo własności przemysłowej oraz za przestępstwo karno-skarbowe. Za wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Film Zabezpieczono towar o wartości ponad 700 tys. złotych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono towar o wartości ponad 700 tys. złotych (format flv - rozmiar 7.46 MB)

Powrót na górę strony