Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał nielegalnie broń

Data publikacji 25.04.2014

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez opoczyńską policję 55-letniemu mężczyźnie, u którego zabezpieczono nielegalnie posiadaną broń myśliwską wraz z amunicją.

Policjanci z wydziału kryminalnego opoczyńskiej policji uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Mniszków posiada nielegalną broń palną myśliwską wraz z amunicją. Mundurowi, aby potwierdzić uzyskane informacje, pojechali  do miejsca zamieszkania 55-latka.

Okazało się, że  w szafie w jednym z pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji przechowywał trzy sztuki broni palnej myśliwskiej,  tj. sztucer wraz z lunetą, dwie dubeltówki oraz  amunicję. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli dwie wiatrówki, naboje śrutowe do broni gładkolufowej, dwa naboje typu „breneka”, naboje z pociskami gumowymi oraz amunicję do sztucera.

Podczas sprawdzeń okazało się, że jedna z dubeltówek figuruje w policyjnych rejestrach jako skradziona w 2003 roku podczas włamania na terenie powiatu szydłowieckiego w województwie mazowieckim. 55-latek został zatrzymany i doprowadzony do opoczyńskiej komendy policji. Mężczyźnie grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony