Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4,5 tysiąca kierowców w "Rękawie"

W 50 punktach całego województwa skontrolowano niemal 4,5 tysiąca kierujących. To efekt pracy lubuskich policjantów, którzy wczoraj w ramach działań „Rękaw” sprawdzali trzeźwość użytkowników dróg.

Godziny popołudniowe to czas naszego powrotu z pracy, a dzieci – ze szkół. Po całym dniu każdy chciałby bezpiecznie wrócić do domu. Wiedzą o tym policjanci, dlatego w godzinach 14-18 na drogach całego województwa zorganizowano działania pod nazwa „Rękaw”, mające na celu eliminowanie nietrzeźwych kierujących.

W punktach kontrolnych można było usłyszeć od kierowców słowa zrozumienia dla tego typu działań - uśmiechem poddawali się kilkusekundowemu badaniu trzeźwości. Zmotoryzowanych cieszył fakt, że policjanci są na drogach widoczni. Dzięki temu czują się bezpieczniej powracając do swoich domów.

Tego typu działania to nie tylko kontrola stanu trzeźwości kierujących. Policjanci przyglądają się także stanowi technicznemu pojazdów. Niejednokrotnie bowiem jest on na tyle zły, że dalsza jazda może zagrażać bezpieczeństwu innych uczestników ruchu.

Gorzowscy policjanci zorganizowali kilka punktów blokadowych, głównie na drogach wyjazdowych z miasta. Na ul.Dobrej podczas kontroli jednego z pojazdów policjanci zauważyli, jak około 100 metrów od nich jeden z kierujących usiłował zawrócić. Zjechał na lewy pas i przez kilkadziesiąt metrów cofał swój pojazd. Takie zachowanie mogło wskazywać, że kierowca tego auta ma coś na sumieniu. Policjanci natychmiast ruszyli w jego stronę i już po chwili go zatrzymali. Okazało się, że 23-latek kierujący fiatem tipo popełnił przestępstwo, bowiem ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ze względu na stan techniczny pojazdu i liczne wycieki z okolic silnika, policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny. Dopiero po usunięciu usterek właściciel będzie mógł go odebrać. Dzięki czujności funkcjonariuszy kolejny drogowy przestępca został zatrzymany.

W czasie kilkugodzinnej akcji na drogach województwa lubuskiego zatrzymano 3 kierujących, którzy pomimo tego, że spożywali alkohol, zdecydowali się wsiąść za kierownicę. Wczorajsza akcja nie jest pierwszą w tym roku i na pewno nie ostatnią. Policjanci wciąż będą walczyć z nietrzeźwymi kierowcami, którzy na drodze stanowią największe zagrożenie.

(KWP Gorzów Wlkp. / pt)

Powrót na górę strony