Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzieże przewodów telekomunikacyjnych

Data publikacji 25.04.2014

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności grozić może 37-letniemu Konradowi W. Mężczyzna usłyszał 7 zarzutów kradzieży, usiłowania kradzieży i zarzut zniszczenia mienia. Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany przez policjantów na gorącym uczynku podczas kradzieży kabla telekomunikacyjnego. Właściciel skradzionego mienia oszacował straty na 45 tys. złotych. Sprawca był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.

Policjanci  z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na początku tego tygodnia zatrzymali 37-letniego Konrada W. Mężczyzna został zatrzymany na  gorącym uczynku podczas próby kradzieży przewodów telekomunikacyjnych. Podczas przesłuchania okazało się, że nie był to pierwszy występek zatrzymanego. Sprawca przyznał się do siedmiu kradzieży, których dokonywał w różnych miejscach Olsztyna.

Mężczyzna zawsze działał  w podobny, zaplanowany sposób. 37-latek wybierał  miejsca budów, na których pracownicy w ciągu dnia kładli przewody  telekomunikacyjne. W te właśnie, wcześniej upatrzone miejsca, przyjeżdżał pod osłoną nocy i za pomocą haka odbezpieczał pokrywy studzienek. Następnie mężczyzna przecinał przewody i zwijał nawet kilkadziesiąt metrów kabli. Tak przygotowany łup sprawca przewoził swoim samochodem do punktów skupu złomu, gdzie sprzedawał skradzione mienie.  

Właściciel skradzionych przewodów oszacował straty na kwotę  45 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany  w policyjnym areszcie. Konrad W. usłyszał  7 zarzutów kradzieży, usiłowania kradzieży oraz zniszczenia mienia.

37-latek złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że Konrad W. był już w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony