Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie narkotyków i handel nimi

Data publikacji 25.04.2014

Znalezieniu u 30-latka 8 gramów marihuany było początkiem jego problemów. W mieszkaniu, do którego miał dostęp, policjanci zabezpieczyli znacznie więcej narkotyków. Ponadto w toku śledztwa kryminalni udowodnili, że nie tylko je posiadał, ale sprowadzał z zagranicy i handlował nimi. Mężczyzna usłyszał już 8 zarzutów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia, ale nie krótsza niż 3.

We wtorek (22.04.14) kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie podczas legitymowania 30-latka na ul. Winnej znaleźli przy nim 8 woreczków z zielonym suszem. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wstępne policyjne testy potwierdziły, że w woreczkach, które mężczyzna miał przy sobie, było blisko 8 gramów marihuany.

Kryminalni podejrzewali, że mężczyzna może posiadać większe ilości narkotyków i handlować nimi. Ich typowania okazały się trafne. Podczas przeszukania jednego z mieszkań, do którego 30-latek miał dostęp, policjanci znaleźli ponad 335 gramów marihuany i blisko 100 gramów amfetaminy. Z ustaleń śledztwa wynika, że 30-latek nie tylko posiadał narkotyki, ale także sprowadzał je z zagranicy i handlował nimi.

Mężczyzna usłyszał w sumie osiem zarzutów dotyczących posiadania narkotyków, nabycia z jednego z państw Unii Europejskiej półtora kilograma marihuany i 100 gramów amfetaminy oraz sprzedaży znacznych ilości narkotyków innym osobom.

Dzisiaj o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd, gdyż oskarżyciel, podzielając zdanie policji, skierował wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony