Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono m.in. ponad 100 sztuk amunicji palnej

Data publikacji 25.04.2014

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali mieszkańca gm. Kętrzyn, który został przyłapany na kłusownictwie ryb na Jeziorze Tuchel w miejscowości Pożarki. Podczas przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci znaleźli 104 sztuki amunicji, na którą nie miał zezwolenia. Oprócz tego zabezpieczono blisko 2620 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, sprzęt do nielegalnego połowu ryb. Teraz 27-letni Rafał P. usłyszy zarzuty posiadania papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia. Odpowie również za nielegalny połów ryb. Za popełnione czyny może spędzić za kratkami nawet 8 lat.

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Kętrzyn, który na Jeziorze Tuchel w miejscowości Pożarki nielegalnie przy pomocy sieci łowił ryby. 27-latek posługiwał się sprzętem rybackim nie posiadając zezwolenia. Wczoraj funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i pomieszczenia gospodarcze mężczyzny. W jednym z nich znaleźli  ponad 100 sztuk amunicji palnej, na którą nie posiadał zezwolenia. To nie koniec listy nielegalnych rzeczy będących w posiadaniu 27-latka. Policjanci zabezpieczyli blisko 2620  paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, schowanych w torbach podróżnych w szafie. W trakcie przeszukania pozostałych pomieszczeń na strychu kryminalni znaleźli  sprzęt do nielegalnego połowu ryb. Rafał P. został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty posiadania papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia. Odpowie również za nielegalny połów ryb. Za popełnione czyny może spędzić za kratkami nawet 8 lat.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony