Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla podejrzanego o seryjne podpalenia aut

Data publikacji 26.04.2014

Policjanci z powiatu trzebnickiego zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o podpalenia pojazdów. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany ma na swoim koncie 6 przestępstw w tym 4 podpalenia samochodów oraz usiłowanie i krótkotrwałe przywłaszczenie auta. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Za czyny, o które jest podejrzany zatrzymanemu może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia br., około 3:00. Policjanci z Obornik Śląskich w trakcie patrolowania jednego z osiedlowych parkingów zauważyli młodego mężczyznę próbującego dostać się do wnętrza zaparkowanego pojazdu. Widząc nadjeżdżających policjantów mężczyzna zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, został zatrzymany. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Obornik Śląskich. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak ustalili policjanci, to nie pierwszy przestęczy czyn na koncie zatrzymanego. Na podstawie informacji i analizy dotychczas zebranych materiałów w tej sprawie funkcjonariusze udowodnili podejrzanemu łącznie  6 przestępstw. Mężczyzna działając od lutego do kwietnia bieżącego roku na terenie miasta dokonał usiłowania i jednego krótkotrwałego zaboru samochodu oraz 4 krótkotrwałych przywłaszczeń pojazdów, by potem je zniszczyć poprzez podpalenie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał się do serii podpaleń na terenie miasta. Jak wynika z ustaleń policjantów, podejrzany podpalał samochody w celu zatarcia ewentualnych śladów. Właściciele spalonych i uszkodzonych aut wycenili swoje straty na łączną kwotę ponad 17 tysięcy złotych.

Decyzją sądu, na wniosek prokuratora i policji, mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu. Za czyny, o które jest podejrzany zatrzymanemu może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony