Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kieruj się rozsądkiem” - dzisiaj pierwsza odsłona kampanii na Podkarpaciu

Data publikacji 26.04.2014

Bezpieczeństwo jest kwestią odpowiedzialności każdego uczestnika ruchu drogowego, dlatego prowadzona przez Policję kampania "Kieruj się rozsądkiem" adresowana jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem motocyklistów, osób starszych (+60) i pieszych. Kampania realizowana będzie w trzech odsłonach. Inauguracja pierwszej z nich, skierowanej do motocyklistów odbędzie się dzisiaj na Podkarpaciu.

Kampania "Kieruj się rozsądkiem" realizowana jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kształtowanie pozytywnych zachowań na drodze i podnoszenie świadomości uczestników ruchu.

Bądź bezpiecznym motocyklistą – „Kieruj się rozsądkiem”

Inauguracja Kampanii na Podkarpaciu odbędzie się w sobotę 26 kwietnia. W ramach tych działań policjanci, wspólnie z motocyklistami z klubów zrzeszonych w Polskim Ruchu Motocyklowym, będą propagować bezpieczne zachowania na drogach, a także wskazywać zagrożenia i skutki brawurowej jazdy jednośladem. Kierowcy otrzymają naklejki "Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie". Działania prowadzone będą od godz. 9 do 11 w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie województwa podkarpackiego.

W wypadkach, do których doszło w ubiegłym roku na drogach województwa podkarpackiego zginęło 17 motocyklistów, a 133 zostało rannych. Policjanci odnotowali 166 wypadków z udziałem motocyklistów. W tych zdarzeniach zginęło 26 osób, a 188 zostało rannych.

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2013 roku na Podkarpaciu motocykliści byli sprawcami 63 wypadków (zginęło w nich 7 osób, a 67 osób doznało obrażeń). Główne przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Więcej informacji na temat kampanii "Kieruj się rozsądkiem", jej celach, podejmowanych działaniach, a także banery, plakaty i spoty ►

Czytaj również: Bezpieczeństwo motocyklistów w 2013 roku ►

(KWP w Rzeszowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.05 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony