Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Sekret" - przedstawienie PaT w Częstochowie

Data publikacji 26.04.2014

Dużymi brawami zakończył się spektakl "Sekret", w którym udział wzięła młodzież z Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Wśród zaproszonych gości na premierze przedstawienia obecni byli Prezydent Miasta Częstochowy, przedstawiciele urzędów i instytucji współpracujących z częstochowską policją oraz uczniowie częstochowskich szkół. Młodzi ludzie z Częstochowy będą reprezentować region w społeczności PaT.

25 kwietnia o 12.00 młodzi aktorzy z Częstochowy i powiatu częstochowskiego wystąpili na scenie Domu Kultury na ulicy Łukasińskiego w Częstochowie. Wybrani w castingu uczniowie częstochowskich szkół i szkół powiatu częstochowskiego, w niespełna trzy dni  przygotowali się do spektaklu "Sekret". Przedstawienie zostało nagrodzone dużymi brawami, a zakończyło się przystąpieniem częstochowskiej młodzieży do społeczności PaT. 

"Profilaktyka a Ty" to program profilaktyczny, który działa od kilku lat w niemal całej Polsce. Tym razem młodzież z regionu częstochowskiego dostała szansę na udział w spektaklu edukacyjno-profilaktycznym.  Dwa dni temu przesłuchań młodych aktorów dokonała komisja pod przewodnictwem insp. Grzegorza Jacha - pełnomocnika Komendanta Głównego Policji do spraw promocji bezpieczeństwa publicznego. Premiera przedstawienia odbyła się w obecności młodzieży z częstochowskich szkół oraz przedstawicieli Policji, miasta, starostwa i innych współpracujących instytucji.

Organizatorami przedsięwzięcia byli Komenda Główna Policji, Stowarzyszenie Generałów Policji RP, które reprezentował Tadeusz Budzik, Komenda Miejska Policji w Częstochowie oraz Prezydent miasta Częstochow i Starosta Powiatu Częstochowskiego.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony