Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami za kierownicą

Data publikacji 26.04.2014

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego do kontroli drogowej zatrzymali brwinowscy policjanci. 55- letni mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzialności nie uniknie również kobieta, która w powiecie lubińskim w centrum Rudnej wsiadła "za kółko" swojego auta mając blisko 2 promile. Do jej zatrzymania doszło po tym jak jeden z kierowców zareagował i uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę wyjmując kluczyki ze stacyjki.

Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stąd każde podejrzane zachowanie kierowców, czy rowerzystów jest natychmiast sprawdzane przez funkcjonariuszy. Tak też było i w tym przypadku. Tuż po 4:00 policjanci z Brwinowa otrzymali informację, że jedną z ulic najprawdopodobniej porusza się nietrzeźwy kierowca.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli i już po krótkiej rozmowie okazało się, że jego kierowca jest nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat w Brwinowie, gdzie został poddany badaniu na trzeźwość. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do prowadzenia pojazdów na czas orzeczony przez sąd.

(KSP / mw)

25 kwietnia 2014 roku dolnośląscy funkcjonariusze otrzymali informację o podejrzeniu kierowania samochodem przez osobę po alkoholu. Niezwłocznie na miejsce został skierowany policyjny patrol. Tam funkcjonariusze zastali świadka zdarzenia i kierującą. Jak wynikało z relacji mężczyzny, jadąc swoim samochodem zwrócił on uwagę na inny pojazd, który najpierw wjeżdżał na krawężnik a później poruszał się całą szerokością jezdni. Świadek widząc to zareagował i w chwili, kiedy podejrzanie jadący samochód zatrzymał się, podbiegł do kierowcy, wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu, po czym ujął prowadzącą pojazd.

Kierującą okazała się 49-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 2 promile alkoholu w jej organizmie. W związku z tym kobieta została zatrzymana, a pojazd zabezpieczono. Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kobieta odpowie teraz przed sądem. Grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony