Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca śmiertelnie potrącił dwie dziewczynki i uciekł z miejsca wypadku.

Data publikacji 27.04.2014

W miejscowości Zastawie w powiecie łukowskim 46-letni kierowca śmiertelnie potrącił dwie dziewczynki w wieku 12 i 13 lat, po czym uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając im pomocy. W poszukiwaniach sprawcy brało udział ponad 100 funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej. O godz. 4.00 podejrzany wpadł w zasadzkę w okolicach miejsca zamieszkania. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

W minioną sobotę ok. godz. 21:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łukowie (woj. lubelskie) otrzymał informację od przypadkowego świadka o potrąceniu dwóch dziewczynek oraz ucieczce z miejsca wypadku kierowcy i pasażera samochodu. Potrącone dziewczynki w wieku 12 i 13 lat zginęły na miejscu. Jak się okazało wspólnie z nimi szedł jezdnią 13-letni kolega, który nie odniósł na szczęście żadnych obrażeń.

Zarówno pasażer jak i kierowca uciekli pieszo z miejsca zdarzenia. Żaden z nich nie udzielił pomocy ofiarom wypadku. Policjanci najpierw zatrzymali pasażera. Okazał się nim 39-letni Sylwester S. Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania. Był pijany. Pierwsze badanie wykazało 3,00 a następne 3,2 promila alkoholu w organizmie. Do poszukiwania kierowcy – sprawcy wypadku zaangażowano policjantów Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz miejscowych strażaków. W sumie ponad 100 funkcjonariuszy skierowano do poszukiwań sprawcy tej tragedii. Mężczyzna wpadł w zasadzkę o godzinie 4:00 w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Był pijany. Po siedmiu godzinach od wypadku badanie wykazało 1,2 promila w organizmie. Podejrzanemu pobrano także dwukrotnie krew do badań.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 12 za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy ofiarom.

Podejrzany o spowodowanie wypadku 46-letni Mirosław P. był już zatrzymywany przez policjantów za jazdę w stanie nietrzeźwym. Posiada aktywny zakaz sądowy kierowania w ruchu lądowym. Będzie odpowiadał dodatkowo za naruszenie sądowego zakazu w warunkach recydywy.

KWP Lublin / kb

Film Pijany kierowca śmiertelnie potrącił dwie dziewczynki i uciekł z miejsca wypadku

Opis filmu: wypadek, Łuków, Lublin, alkohol

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pijany kierowca śmiertelnie potrącił dwie dziewczynki i uciekł z miejsca wypadku (format flv - rozmiar 28.23 MB)

Powrót na górę strony