Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeprowadzili działania "Miasto nocą" - skontrolowali 2500 kierujących

Data publikacji 27.04.2014

Na terenie Ełku zostały przeprowadzone działania „Miasto nocą”. Kilkudziesięciu policjantów przy wsparciu innych służb sprawdzało stan trzeźwości wszystkich kierujących i eliminowało tych, którzy prowadzili auto pod wpływem alkoholu. Policyjne punkty kontrole były tak rozstawione, że nie dawały najmniejszej szansy ewentualnej ucieczki kierowcy. W sumie w ciągu 6 godzin trwania działań funkcjonariusze skontrolowali 2500 osób. W konsekwencji zatrzymali 10 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni mieszkaniec gminy Kalinowo, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W piątkowy wieczór (25 kwietnia) na terenie Ełku zostały przeprowadzone działania „Miasto nocą”. Kilkudziesięciu policjantów z ruchu drogowego oraz pionu patrolowo-interwencyjnego z Ełku i okolicznych powiatów oraz Oddziału Prewencji Policji KWP w Olsztynie przy wsparciu funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i ITD pracowało nad tym, aby wyeliminować z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Działania zorganizowano w taki sposób, aby przebadane zostały wszystkie osoby, które znalazły się w rejonie działań. Dzięki użyciu mierników stanu trzeźwości alco-blow kontrole odbywały się sprawnie i szybko.

W ciągu sześciu godzin zbadano ponad 2500 osób. Ci, którzy byli trzeźwi jechali dalej. Niestety, znaleźli się też tacy, którzy kierowali samochodami pod wpływem alkoholu. W sumie w czasie akcji zatrzymano dziesięciu kierowców na tzw. „podwójnym gazie”. Sześciu z nich odpowie za wykroczenie, cztery osoby odpowiedzą za przestępstwo. Niechlubnym rekordzistą okazał się 42-letni mieszkaniec gminy Kalinowo, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Najmłodsza zatrzymana osoba miała 24 lata, a najstarsza 80 lat. W dziewięciu przypadkach policjanci zatrzymali prawo jazdy. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą przez sądem, który zdecyduje, na jak długo będą mieli orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

KWP Olsztyn / kb

Powrót na górę strony