Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę

Data publikacji 28.04.2014

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego strzeleckiej komendy pomogli starszej kobiecie i wyciągnęli ją z wody. Jak się okazało, 87-latka nie mogła wydostać się na brzeg, gdyż ugrzęzła w mule. Po udzieleniu pomocy przedmedycznej przez funkcjonariuszy, przybyli na miejsce ratownicy, przewieżli wyziębioną starszą panią do szpitala.

Do zdarzenia doszło 25 kwietnia br. Około 13:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich otrzymał zgłoszenie, że na jednym ze zbiorników wodnych na terenie gminy Stare Kurowo widać kobietę, która zanurzona jest po szyję w wodzie. Osoba, która zgłaszała tę sytuację poinformowała także, że z kobietą znajdującą się w wodzie nie ma żadnego kontaktu i, że najprawdopodobniej o własnych siłach nie może wyjść na brzeg.

W ciągu zaledwie kilku minut policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego jako pierwsi byli już na miejscu. W odległości około 10 metrów od brzegu zauważyli kobietę, która po szyję znajdowała się w wodzie. Z uwagi na fakt, że z osobą nie było żadnego kontaktu i znajdowała się w bezpośrednim zagrożeniu życia i zdrowia, jeden z interweniujących policjantów wskoczył do wody. Jak się okazało, 87-latka sama nie mogła wyjść na brzeg ponieważ nogi ugrzęzły jej w mulistym dnie. Interweniujący policjant wyciągnął kobietę na brzeg, gdzie stróże prawa wspólnie udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy przedmedycznej.

Po kilku minutach na miejsce zdarzenia przybyli także ratownicy medyczni, którzy wyziębioną 87-latkę przewieźli do szpitala.  

(KWP w Gorzowie / mw)
 

Powrót na górę strony