Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 24-latka podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 28.04.2014

Tylko kilku godzin potrzebowali sopoccy kryminalni, aby zatrzymać mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo. Policjanci zabezpieczyli nóż, który najprawdopodobniej jest narzędziem zbrodni. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W nocy z czwartku na piątek (24/25.04) po godzinie 1.20 dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o zakrwawionym mężczyźnie leżącym na ulicy. Na miejsce natychmiast wysłani zostali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że mężczyzna został ugodzony nożem. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwali karetkę pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, w którym po blisko dwóch godzinach zmarł.  
 
Sprawą zajęli się kryminalni z Sopotu, ich ustalenia już po kilku godzinach doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o zabójstwo oraz jedenastu innych osób, mogących mieć związek z przestępstwem. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli nóż, który najprawdopodobniej jest narzędziem zbrodni. Niezwłocznie wykonane przez policjantów czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzenia, a w dalszej konsekwencji, na wskazanie sprawcy. Z ustaleń śledczych wynika, że do zabójstwa doszło w nocy z czwartku na piątek, gdy grupa osób opuszczała mieszkanie, w którym odbywała się libacja alkoholowa. 28-latek zginął od ciosu nożem w plecy.  Po wyjściu z mieszkania zdołał przejść jeszcze kilkadziesiąt metrów.
 
Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego jeden z zatrzymanych, 24-letni mężczyzna, w sopockiej prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa. Wczoraj Sąd Rejonowy w Sopocie, oceniając materiał dowodowy, zebrany przez policjantów i prokuraturę, zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 24-latek spędzi w areszcie.
 
Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

Film Zatrzymano 24-latka podejrzanego o zabójstwo

Pobierz plik Zatrzymano 24-latka podejrzanego o zabójstwo (format mp4 - rozmiar 8.97 MB)

Powrót na górę strony