Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń i papierosy w sklepie z warzywami

Data publikacji 28.04.2014

Wielkopolscy policjanci zatrzymali trzy osoby trudniące się handlem tytoniem i papierosami bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar sprzedawany był m.in. w sklepie z warzywami. Straty Skarbu Państwa szacowane są na ok. 40 tys. złotych. Podejrzani usłyszeli zarzuty. Grozi im wysoka grzywna.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu współdziałając z Urzędem Kontroli Skarbowej zatrzymali w kwietniu br. trzy osoby: dwóch mężczyzn i kobietę, którzy handlowali papierosami i tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar sprzedawany był m.in. w… sklepie z warzywami.

Pierwsza realizacja miała miejsce na początku kwietnia w jednym ze sklepów warzywnych w okolicach Rynku Łazarskiego. Właściciel sklepu ukrywał tytoń i papierosy w skrzynkach pod owocami i warzywami. Sprzedawczyni oficjalnie oferowała produkty spożywcze. Osoby zaufane lub polecone podawały hasło. Wówczas ekspedientka wyciągała spod lady tytoń i papierosy.

W krótkim czasie w tym samym rejonie śledczy weszli do jednego z mieszkań. Odkryli tam nie tylko dobrze zaopatrzony magazyn papierosów i tytoniu, ale także małą manufakturę. Kiedy otworzyli drzwi jednego z pokoi „produkcja” trwała w najlepsze. Mężczyzna ręczną maszynką kroił liście tytoniu przygotowując je do produkcji papierosów.

W obu sprawach łącznie policyjni i skarbowi śledczy zabezpieczyli kilkadziesiąt kilogramów nielegalnego tytoniu i gotowych papierosów. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku to ok. 40 tys. złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy Poznania w wieku od 51 do 63 lat. Usłyszeli już zarzuty na podstawie Kodeksu karnego skarbowego. Oprócz zapłacenia zaległego podatku grozi im surowa grzywna.

(KWP w Poznaniu / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja