Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Życie jest jak jazda na rowerze - żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód

Pasja 37-letniego Wojtka to rower. Odkąd postanowił zadbać o swoje zdrowie i rozpoczął regularne wyprawy rowerowe, zdążył już swoim zapałem zarazić innych. Jest pomysłodawcą, organizatorem i głównym motorem działań stowarzyszenia Głogowska Grupa Rowerowa DGL, zrzeszającego przede wszystkim policjantów i pracowników Policji.

Na co dzień Wojciech Kątny jest pracownikiem cywilnym w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, gdzie pracuje od 2003 roku. Wojtek od zawsze był entuzjastą rowerowych eskapad wokół Głogowa, podczas których łączył dwie pasje – rower i fotografię.

Jego motto to słowa Alberta Einsteina: „Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód".

Z czasem dołączali do niego kolejni policjanci z głogowskiej jednostki. Teren eksploracji znacznie się powiększał. Grupa ma na koncie m.in. wyprawę Międzynarodowym Szlakiem Rowerowym Odra – Nysa, który zaczyna się w czeskiej części Gór Izerskich, a kończy nad Morzem Bałtyckim.

Jak twierdzi Wojtek, wiele jeszcze jest do poprawy w kwestii lokalnej infrastruktury rowerowej, ale doświadczenia, które zdobył w trakcie ok. 80 już wypraw rowerowych w kraju i za granicą, zamierza wykorzystać i namawiać samorządy do ulepszania sieci dróg rowerowych. Temu celowi służy m.in. Stowarzyszenie Głogowska Grupa Rowerowa DGL, którego był inicjatorem, a od początku powstania, tj. 2011 roku – prezesem.

W 2009 roku stworzył stronę internetową, na której opisuje wszystkie ważniejsze wyprawy rowerowe. Wszystko opatrzone jest ciekawymi fotografiami oraz opisami odwiedzanych miejsc.

W planach Wojtka oraz Stowarzyszenia jest wydanie lokalnego przewodnika rowerowego, który opisywałby trasy zlokalizowane w promieniu ok. 100 kilometrów od Głogowa.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony