Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł sklep, w którym pracował - usłyszał 60 zarzutów

Data publikacji 29.04.2014

Kierownik działu jednego z tarnowskich supermarketów okradał swojego pracodawcę. Na trop mężczyzny wpadli kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Policjanci zatrzymali 38-latka i udowodnili mu dokonanie 60 kradzieży. Były już pracownik sklepu usłyszał zarzuty kradzieży wartego 48 tysięcy złotych sprzętu RTV.

38-letni tarnowianin wykorzystywał swoją pozycję zawodową  i zaufanie pracodawcy.  Nadużył obu, kiedy bez skrupułów wynosił z miejsca pracy sprzęt.  Za jego sprawą z magazynu firmy znikały laptopy, konsole do gier, a także kamery, aparaty fotograficzne, iPady, tablety, twarde dyski i radia samochodowe.  Skradziony towar mężczyzna  wystawiał po atrakcyjnych cenach na aukcjach internetowych.  

Jak ustalili zajmujący się sprawą policjanci, trwający od dłuższego czasu procederu naraził właściciela na straty sięgające 48 tysięcy złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie przestawiono łącznie aż 60 zarzutów kradzieży mienia. Do wszystkich się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawiania wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

(KWP w Krakowie / mg)

 

Powrót na górę strony