Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi

Data publikacji 29.04.2014

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy współpracy z funkcjonariuszem Izby Celnej zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zatrzymano 29-latka i jego 56-letniego ojca - właściciela posesji, na której znajdowała się plantacja. Zatrzymanym grozi do 8 lat więzienia.

W czwartek 24 kwietnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji i przedstawiciel Izby Celnej w Poznaniu weszli na teren wytypowanej wcześniej posesji w powiecie wągrowieckim. Istniało podejrzenie, że na jej terenie mogą znajdować się środki odurzające. Dzięki pomocy psa „Demo” przeszkolonego do wykrywania zapachu narkotyków, funkcjonariusze szybko trafili do ukrytych pomieszczeń. Pies  bezbłędnie wykonał swoją pracę. Po obejściu pomieszczeń zaczął drapać w podłogę, gdzie funkcjonariusze znaleźli właz.

Ukryte wejście wiodło do piwnicy. Miejsce uprawy było wyposażone w urządzenia wspomagające rozwój roślin. W trakcie przeszukania policjanci ujawnili kilka pomieszczeń, gdzie zatrzymani mieli profesjonalnie przygotowaną uprawę: od świeżo wysianych nasion do dojrzałych roślin. Znajdowały się tam systemy oświetlenia, nawilżania, wyciągi. Policjanci zabezpieczyli 387 krzewów konopi w różnym stadium rozwoju. Ponadto w pomieszczeniach znajdowało się ponad pół kilograma marihuany gotowej do sprzedaży. Wstępnie oszacowana wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 300 tys. złotych.

Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, mieszkańców województwa wielkopolskiego. Nie byli wcześniej karani za przestępczość narkotykową. Wobec starszego zastosowano dozór policyjny. Natomiast młodszy trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi im do 8 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Film Policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi (format flv - rozmiar 16.99 MB)

Powrót na górę strony