Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do tramwajów - został zatrzymany

Data publikacji 29.04.2014

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Północ zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o to, że od połowy marca do połowy kwietnia br. strzelał z wiatrówki do przejeżdżających tramwajów. Przez ponad miesiąc swojej działalności ostrzelał łącznie 8 pojazdów i jeden autobus. Na szczęście nikomu z pasażerów nic się nie stało. Straty, które spowodował oszacowano na 8 tys. złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, młody człowiek robił to dla zabawy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Poznań Północ od ponad miesiąca otrzymywali zgłoszenia o nieznanej osobie, która strzela, najprawdopodobniej z wiatrówki, do przejeżdżających tramwajów. Kryminalni ustalili, że do zdarzeń dochodzi na liniach nocnych tramwaju "Pestka", w pobliżu ul. Kurpińskiego. W nocy z 24 na 25 kwietnia prowadzili tam działania operacyjno-prewencyjne. Zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Tego samego dnia rano wpłynęło następne zgłoszenie od poznańskiego MPK o uszkodzeniu kolejnego tramwaju. Policjanci dokładnie zapamiętali rysopis mężczyzny, który prawdopodobnie był sprawcą tego przestępstwa.

W niedzielę 27 kwietnia br. kryminalni z Północy zatrzymali 22-letniego mieszkańca Gryfina poszukiwanego listem gończym w sprawie narkotykowej. Bardzo szybko okazało się, że zatrzymany to zauważony kilka dni wcześniej mężczyzna. Podczas rozmowy z policjantami przyznał się, że to on od miesiąca strzelał do poznańskich tramwajów. Dzień później funkcjonariusze odnaleźli torbę z pistoletem-wiatrówką, naboje gazowe i amunicję, których używał. Zatrzymany tłumaczył, że robił to wszystko dla zabawy.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film Strzelał z wiatrówki do tramwajów - został zatrzymany

Pobierz plik Strzelał z wiatrówki do tramwajów - został zatrzymany (format mp4 - rozmiar 7.7 MB)

Powrót na górę strony