Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanego o wyłudzenia kredytów

Data publikacji 29.04.2014

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzewanego o próbę wyłudzenia kredytu gotówkowego w wysokości 150 tysięcy złotych. Zgromadzony na tym etapie przez mundurowych materiał dowodowy trafił do prokuratury rejonowej. W podobny sposób jak ustalili śledczy, mężczyzna oszukał kilkanaście innych instytucji finansowych, gdzie jak wynika ze wstępnych szacunków, straty mogą sięgać nawet 2 mln zł. Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z komendy wojewódzkiej oraz miejskiej policji w Kielcach, udaremnili wyłudzenie kredytu gotówkowego w wysokości 150 tysięcy złotych, na szkodę jednego z kieleckich banków. Policjanci na gorącym uczynku zatrzymali 33-letniego mężczyznę, mieszkańca województwa podkarpackiego. Podejrzany jest on między innymi o to, że posługując się podrobionymi dokumentami usiłował wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Skuteczne działania mundurowych pozwoliły zapobiec pozyskaniu przez 33-latka szeregu innych kredytów. Tylko w chwili zatrzymania posiadał on przy sobie dwa wnioski o kredyty na kwotę ponad 400 tysięcy złotych. Najprawdopodobniej mężczyzna zamierzał złożyć dokumenty, aby pozyskać kolejne pieniądze.

Jak wstępnie ustalili pracujący przy sprawie śledczy, zatrzymany mężczyzna w okresie od listopada do grudnia 2013 roku, na podstawie podrobionych dokumentów, najprawdopodobniej naraził na szkodę kilkanaście innych banków. Straty jak wstępnie szacują mundurowi przekraczają ponad 2 miliony złotych. W tej sprawie nadal gromadzony jest materiał dowodowy.

W trakcie przeszukania pojazdu, należącego do 33-letniego mieszkańca Podkarpacia, policjanci zabezpieczyli dokumentację bankową - umowy kredytowe, co potwierdza fakt, że mężczyzna już wcześniej w innych bankach wyłudził pieniądze.

Nieuczciwy klient noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj będzie składał wyjaśnienia w obecności prokuratora. Teraz mężczyźnie za przestępstwa, które popełnił może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony