Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał, bo potrzebował pieniędzy na hazard

Data publikacji 30.04.2014

Wpadł w szpony hazardu. Aby zdobyć pieniądze oferował w Internecie wirtualne konsole do gier i telefony komórkowe. 31- letni mieszkaniec krakowskich Bielan usłyszał zarzuty za szereg oszustw, których dopuścił się w wirtualnej przestrzeni. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Od początku roku do krakowskich policjantów zaczęły napływać sygnały od pokrzywdzonych z całej Polski o nieuczciwym sprzedawcy internetowym z Krakowa. Sprawca za pośrednictwem portali internetowych  oferował do sprzedaży konsole do gier oraz telefony komórkowe, które po zamówieniu  i wpłaceniu gotówki nigdy nie trafiały do rąk odbiorców. Policjanci ustalili już 25 osób pokrzywdzonych, które zostały oszukane  przez mężczyznę na  łączną kwotę przekraczającą 18 tys. złotych.

Ponieważ w październiku 2013 roku mężczyzna usłyszał 33 zarzuty a w grudniu ubr. 15 zarzutów za takie samo przestępstwo, policja oraz prokuratura zdecydowały o wnioskowaniu o tymczasowy areszt, do którego to wniosku przychylił się sąd.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony