Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczone nielegalne papierosy i perfumy

Data publikacji 30.04.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KSP zabezpieczyli w Wólce Kosowskiej ponad 13 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. W pawilonie ukryte były także podróbki perfum i wód toaletowych znanych światowych marek. Łącznie zabezpieczony towar wart był około 180 tys. złotych. Policjanci zatrzymali 39-letnią kobietę, która prawdopodobnie sprzedawała nielegalne produkty. Grozić jej może kara pozbawienia wolności do 3 lat lub kara grzywny.

Stołeczni policjanci ustalili, że w jednym z pawilonów na terenie Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej, mogą być sprzedawane nielegalne perfumy oraz papierosy. Wczoraj funkcjonariusze przystąpili do akcji i zatrzymali 39-letnią obywatelkę Ukrainy. W pomieszczeniu policjanci znaleźli i zabezpieczyli 13 760 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Szybko wyszło na jaw, że kobieta oprócz papierosów prawdopodobnie oferowała do sprzedaży również nielegalne perfumy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 281 sztuk wyrobów perfumeryjnych, wód toaletowych bezprawnie opatrzonych zastrzeżonymi znakami towarowymi światowych marek.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, szczególnie skąd kobieta miał nielegalne papierosy i perfumy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zabezpieczony nielegalny towar wart był około 180 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt tysięcy złotych, które zostały znalezione u kobiety.

(KSP / mj)

Film Zabezpieczone nielegalne papierosy i perfumy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczone nielegalne papierosy i perfumy (format flv - rozmiar 3.37 MB)

Powrót na górę strony