Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Torze Poznań

Data publikacji 30.04.2014

Wielkopolscy i śląscy policjanci przez dwa dni szkolili się na Torze Poznań. Pod okiem instruktorów Automobilklubu Wielkopolski ćwiczyli różne elementy dynamicznej jazdy samochodem i na motorze. Szkolenie przeszło 130 policjantek i policjantów.

Na Torze Poznań w dniach 28-29 kwietnia odbyło się szkolenie dla 130 policjantek i policjantów z Wielkopolski i Śląska. Pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów: Tomasza Płaczka – rajdowego i wyścigowego mistrza Polski oraz Jacka Molika – motocyklowego mistrza Polski ćwiczyli różne elementy dynamicznej jazdy. Na specjalnej macie poślizgowej ćwiczyli nagłe hamowanie na mokrej nawierzchni, omijanie przeszkód, dynamiczną jazdę slalomem czy też kontrolę auta przy dynamicznej jeździe na łukach drogi.

Wśród szkolących się było także 10 motocyklistów. Tutaj szkolenie było jeszcze bardziej wymagające. Motocykl „nie wybacza błędów”. W przypadku wywrotki bądź zderzenia motocyklisty poza kaskiem nic nie chroni. Stąd bardzo ważne jest opanowanie i zachowanie spokoju. Wielokrotnie mówił o tym motocyklowy mistrz Polski. Policyjni motocykliści ćwiczyli nagłe zatrzymanie, omijanie przeszkód czy też dynamiczne pokonywanie zakrętów.

Szkolenie mogło się odbyć dzięki życzliwości Automobilklubu Wielkopolski. Na zakończenie szkolących się policjantów odwiedzili ich szefowie: Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski i Śląski Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Jarosz oraz Prezes Automobilklubu Wielkopolski Robert Werle. Szef śląskiej policji zdeklarował, że takie szkolenia będą kontynuowane, zaś insp. Rafał Batkowski podkreślił, że chciałby by takie szkolenie przeszli wszyscy wielkopolscy policjanci pracujący na drodze.

(KWP w Poznaniu / mg)

Film Policjanci na Torze Poznań

Pobierz plik Policjanci na Torze Poznań (format mp4 - rozmiar 20.12 MB)

Powrót na górę strony