Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą

Data publikacji 30.04.2014

Policjanci CBŚ, współpracując z Prokuraturą Apelacyjną w Szczecinie oraz zachodniopomorskim policjantami, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się m.in. wewnątrzwspólnotowym przemytem narkotyków. Zatrzymano 10 osób, w tym kierującego grupą. Jak wynika z szacunków, podejrzani przemycili i wprowadzili do obrotu około 240 kg marihuany oraz 13 kg amfetaminy. Łącznie w sprawie podejrzanych jest 19 osób z czego 10 przebywa w aresztach. Osoby te w sumie usłyszały 50 zarzutów.

Początek sprawy sięga połowy 2013 roku. Wtedy to funkcjonariusze CBŚ zatrzymali osobę przemycającą narkotyki z Holandii. Podczas zatrzymania zabezpieczyli prawie 7 kg amfetaminy. W toku dalszego śledztwa funkcjonariusze weryfikowali i zbierali kolejne informacje związane z przemytem narkotyków.

Po zebraniu materiału dowodowego, w listopadzie ubiegłego roku, policjanci zatrzymali kolejne osoby zamieszane w ten nielegalny proceder. Przy zatrzymaniu brali udział funkxjonariusze z Pododdziału Antyterrorystycznego oraz funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie.   

Podczas tej realizacji mundurowi odnaleźli pomieszczenie, w którym przechowywana była broń, materiały wybuchowe oraz narkotyki. Jak się okazało, był to magazyn zorganizowanej grupy przestępczej. Zabezpieczono w nim ponad 4 kg marihuany i amfetaminy oraz różnego rodzaju broń, amunicję i materiały wybuchowe.

Zatrzymane osoby trafiły do aresztu. Jednak na tym sprawa się nie zakończyła.

W ubiegłym tygodniu w ciągu jednego dnia funkcjonariusze CBŚ wspólnie z policjantami z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie doprowadzili do prokuratury kolejne osoby, w tym kierującego grupą. Zatrzymani mają od 23 do 47 lat, wszyscy są mieszkańcami Szczecina. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, część podejrzanych z przestępczego procederu uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

7 osób, spośród 10 zatrzymanych, usłyszało zarzuty m.in. wewnątrzwspólnotowego nabywania z Holandii znacznych ilości środków odurzających i wprowadzania ich do obrotu w Polsce.

Łącznie w sprawie podejrzanych jest 19 osób z czego 10 przebywa w aresztach. Jak wynika z szacunków, podejrzani przemycili i wprowadzili do obrotu około 240 kg marihuany oraz 13 kg amfetaminy. Zatrzymani usłyszeli w sumie 50 zarzutów, w tym m.in. działania w grupie przestępczej, kierowania nią, przemycania i handlu narkotykami oraz posiadania broni, amunicji oraz materiałów wybuchowych.

Za przemyt znacznych ilości narkotyków, podejrzanym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.27 MB)

Powrót na górę strony