Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Matka aresztowana za zabicie swojego dziecka

Data publikacji 30.04.2014

Leszczyńscy policjanci zatrzymali młodą kobietę podejrzaną o zabójstwo swojej pięciomiesięcznej córki. O zgonie dziecka Policja dowiedziała się 26 kwietnia br. Zatrzymana to 20-letnia mieszkanka Leszna. To nie jedyny zarzut jaki usłyszała matka dziecka. Kobiecie grozi kara dożywotniego więzienia.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali 20-letnią mieszkankę Leszna. Kobieta podejrzana jest o zabójstwo swojej pięciomiesięcznej córki oraz usiłowanie jej zabójstwa w lutym tego roku.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia br. Matka poinformowała pogotowie ratunkowe o zgonie swojego dziecka. Z początku nic nie wskazywało na to, że niemowlę mogło zostać zabite. Już następnego dnia Policja uzyskała informacje dające podstawę do zatrzymania kobiety. Jednocześnie śledczy ustalili, że 20-latka w lutym br. usiłowała udusić swoją córkę. Nie zdołała tego uczynić ponieważ została powstrzymana przez osobę postronną.

W związku z zaistniałą sytuacją, wczoraj Prokuratura Rejonowa w Lesznie ogłosiła podejrzanej dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa dziecka w lutym br. oraz zabójstwa pięciomiesięcznej dziewczynki, do którego doszło w minioną sobotę, 26 kwietnia.

We wtorek, 29 kwietnia br. Sąd Rejonowy w Lesznie przychylił się do wniosku złożonego przez Prokuraturę Rejonową w Lesznie i zastosował wobec podejrzanej najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Grozi jej kara dożywotniego więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony