Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Stracił uprawnienia za ryzykowną jazdę

Data publikacji 30.04.2014

Do policjantów z Brzegu trafił film z nagraniem niebezpiecznej jazdy kierowcy opla astry. Policjanci z ruchu drogowego ustalili mężczyznę, który popełnił aż 5 wykroczeń. 20-latkowi zostało już zatrzymane prawo jazdy.

Policjanci z brzeskiej drogówki otrzymali film z zarejestrowanymi wykroczeniami drogowymi. Do zdarzenia doszło 26 kwietnia na ulicy Łokietka w Brzegu. Z nagrania wynika, że kierowca dopuścił się aż 5 wykroczeń. Kierowca osobowej astry, spiesząc się, skorzystał z pasa wyłączonego z ruchu, następnie wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych i na skrzyżowaniu. Przekroczył on również linię podwójną ciągłą, a na kolejnym przejściu dla pieszych ominął przechodnia z lewej strony. Te wszystkie wykroczenia popełnił na kilkuset metrach ulicy.

Zajmujący się tą sprawą policjanci z ruchu drogowego ustalili kierowcę pojazdu.  20-latkowi zostało już zatrzymane  prawo jazdy. Teraz sąd zdecyduje o dalszym losie kierowcy.

Dzięki reakcji świadka nieodpowiedzialny kierowca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za stwarzanie zagrożenia na drodze.

(KWP w Opolu / mg)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 782.75 KB)

Powrót na górę strony