Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali przyjazd Prezydenta RP

Data publikacji 30.04.2014

Wczoraj z wizytą w Sztumie pojawił się Prezydent Polski Bronisław Komorowski. W przygotowanie i zabezpieczenie wizyty zaangażowani byli od samego początku policjanci. Nad bezpieczeństwem wizyty czuwali funkcjonariusze służb kryminalnych, prewencyjnych i ruchu drogowego sztumskiej komendy, grupa miniersko - pirotechniczna i przewodnicy psów przeszkolonych do wykrywania materiałów wybuchowych z Gdańska oraz SPAP.

Wczoraj przed południem z wizytą w Sztumie gościł Prezydent Polski Bronisław Komorowski. W przygotowanie i zabezpieczenie tego wydarzenia od samego początku zaangażowani byli policjanci. We współpracy z funkcjonariuszami BOR-u zaplanowali każdą minutę spotkania tak, aby zapewnić prezydenckiej delegacji całkowite bezpieczeństwo.

Realizację zadań związanych z wizytą głowy państwa policjanci rozpoczęli od wczesnych godzin, dokładnie sprawdzili teren Zamku w Sztumie po kątem pirotechnicznym. Następnie funkcjonariusze ruchu drogowego poprowadzili kolumnę pojazdów gości, gdzie Prezydent spotkał się z mieszkańcami miasta. Na miejscu pracowali funkcjonariusze umundurowani i nieumundurowani, których zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku. Kolejnym punktem programu był spacer Prezydenta bulwarem i przywitanie mieszkańców.  

Wizyta zakończyła się na Zamku, gdzie Prezydent wspólnie z dziećmi przygotowywał kotyliony. Policjanci obstawiali kluczowe skrzyżowania i drogi na trasie przejazdu, aby kierować ruchem i zapobiec korkom. 

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony