Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane plantacje narkotyków

Data publikacji 30.04.2014

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Kielcach zlikwidowali w Radomiu trzy plantacje konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli blisko 600 sadzonek konopi indyjskich, około pół kilograma suszu ziela marihuany, a także specjalnie urządzenie wykorzystywane do uprawy roślin. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Radomia w wieku od 34 do 48 lat oraz 55-latka z Kielc. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Cała sprawa prowadzana jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

W realizację tej sprawy zaangażowani byli policjanci z Kielc: kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową, funkcjonariusze wydziału kryminalnego, dochodzeniowo-śledczego, technicy kryminalistyki, policjanci laboratorium kryminalistycznego, a także antyterroryści.  

To właśnie żmudna praca operacyjna kryminalnych zwalczających przestępczość narkotykową  i zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił na to, że w poniedziałek w Radomiu świętokrzyscy antyterroryści weszli na teren trzech posesji. Po zabezpieczeniu wskazanych miejsc swoje czynności wykonali kryminalni, dochodzeniowcy, funkcjonariusze z laboratorium kryminalistycznego i policyjni technicy.

Zabezpieczono blisko 600 sadzonek konopi indyjskich oraz około pół kilograma marihuany. W jednym mieszkań, oprócz sadzonek, policjanci znaleźli też specjalnie przygotowane urządzenie służące do uprawy roślin. Jak mówią śledczy, tego typu urządzenie zostało po raz pierwszy zabezpieczone na terenie naszego kraju.

Szacunkowa wartość narkotycznych roślin to około 800 tysięcy złotych.

Tego samego dnia zatrzymani zostali też trzej mężczyźni, mieszkańcy Radomia: 34-,36- i 48-latek. We wtorek w ręce funkcjonariuszy wpadł 55- letni mieszkaniec Kielc. Wszyscy zatrzymani zamieszani byli w narkotykowy proceder. Usłyszą też zarzut brania udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Dzisiaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostanie podjęta decyzja, jakie środki zapobiegawcze będą wobec nich zastosowane. Cała sprawa prowadzana jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

(KWP w Kielcach / mg)

Film Zlikwidowane plantacje narkotyków

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowane plantacje narkotyków (format flv - rozmiar 7.07 MB)

Powrót na górę strony