Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

8 osób zatrzymanych za wyłudzenie kredytów bankowych

Data publikacji 01.05.2014

Osiem osób usłyszało łącznie około 30 zarzutów wyłudzenia i usiłowania wyłudzenia kredytów bankowych. Sprawcy posługiwali się fałszywymi zaświadczeniami o zatrudnieniu.

Wypłacanie pieniędzy z placówek bankowych w Pyrzycach i Stargardzie Szczecińskim miało miejsce w listopadzie i październiku ubiegłego roku. Jeden z podejrzanych „załatwiał” lewe zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach w niedziałającej już, choć jeszcze figurującej w rejestrach firmie budowlanej w Szczecinie.

Do wzięcia kredytu na podstawie takiego zaświadczenia chętnych nie brakowało. Część weryfikacji prowadzonych przez banki przebiegało pomyślnie i przyznawane były kredyty po jakie zgłaszali się „wnioskodawcy”, inne były odrzucane. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą pyrzyckiej komendy po uzyskaniu informacji o nielegalnym procederze rozpoczęli swoje czynności. Pozyskana z placówek bankowych dokumentacja pozwoliła na pierwsze zatrzymania i postawienie zarzutów. 

W trakcie realizacji łącznie policjanci zatrzymali 8 osób, którym przedstawiono blisko 30 zarzutów związanych z zoszustwami bankowymi.

W trakcie przeszukań zabezpieczono również dokumentację bankową. Dwóch z podejrzanych Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach aresztował na okres trzech miesięcy, w stosunku do jednego z nich Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. 

Wszystkim podejrzanym za popełnione przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy i nie można wykluczyć dalszych zatrzymań i kolejnych zarzutów.

Policjanci zwracają się z prośbą o zgłaszanie się osób, które mogą mieć jakąkolwiek wiedzę związaną z tą sprawą

KWP Szczecin / ik

Powrót na górę strony