Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież samochodu

Data publikacji 01.05.2014

Dzięki mokotowskim policjantom z wydziału kryminalnego wczoraj dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty za kradzież samochodu. Włamali się oni do seata posługując się kluczykiem, który został utracony przez właścicielkę auta. Obaj zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy kilka dni później i przyznali się do zarzucanemu im czynu. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

Mokotowscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową pracowali ostatnio nad sprawą dotyczącą kradzieży seta z parkingu, przy Alei Niepodległości. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że związek z tym zdarzeniem może mieć kilku mężczyzn, którzy w tym czasie, kiedy doszło do kradzieży, „kręcili się” w rejonie tego miejsca. Dzięki uzyskanym informacjom, kryminalni już kilka dni później ustalili ich dane.

Do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn. Funkcjonariusze bardzo szybko zweryfikowali podane przez nich informacje i okazało się, że to Adam C. oraz Arkadiusz T. są podejrzani o to przestępstwo. Jak ustalili kryminalni, jeden z nich wszedł w posiadanie kluczyków wraz z pilotem. Następnie przekazał je swojemu znajomemu, który przy ich pomocy włamał się do zaparkowanego seta i odjechał w kierunku Ursynowa.

Wczoraj policjanci przedstawili Adamowi C. oraz Arkadiuszowi T. zarzuty za to przestępstwo, do którego obaj się przyznali. Teraz funkcjonariusze poszukują porzuconego samochodu. Za kradzież z włamaniem pojazdu grozi kara do 10 lat więzienia.

KSP / ik

 

Powrót na górę strony